TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Jsou klasikou mezi podlahovými krytinami - jsou nadčasové, moderní a zároveň je kvalita jejich materiálu ideálním řešením přirozeného a příjemného bydlení. Velké množství designů a formátů umožňuje individuální provedení každé podlahy. Třívrstvé dřevěné podlahy Parador mají velice dlouhou životnost, vytvářejí pozitivní klima pro bydlení, jsou teplé od nohou a vyzařují trvalé hodnoty. Produktové řady Basic, Classic a Trendtime nabízejí pro každé použití množství podlah Parador, které vám umožní splnit všechna vaše individuální přání v oblasti bydlení. Díky inteligentnímu zaklapávacímu systému rychle přijdete na chuť této nadčasové klasice „Made in Germany and Austria“.

Dřevo vysoce kvalitních dřevěných podlah od společnosti Parador je opatřeno nalakovaným nebo naolejovaným povrchem a má velice dlouhou životnost. Čelní impregnace lamel a celková impregnace vrchní vrstvy zajišťují zvýšenou ochranu před bobtnáním. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou díky masivní střední vrstvě smrku a jedle extrémně tvarově stabilní. Patentovaná zaklapávací mechanika zajišťuje vysokou stabilitu spoje. Spodní vrstva z dýhy ze smrkového dřeva pomáhá pevnému propojení jednotlivých palubek.

Povrchová úprava


Skutečná krása nenadchne jen oko: Přirozeně působící povrchy dřevěných podlah Parador určují charakteristický profil podlahy. Díky různým druhům a různým ošetřením povrchů se projeví charakter tohoto dřevěného materiálu. Jsou zde různě hluboké struktury, které jsou vždy hmatatelné.

Struktury povrchů dřevěných podlah Parador

Druhy třídění dřevěných podlah Parador

Design drážky

Bez drážky

U klasické pokládky k sobě palubky přiléhají bez výrazných viditelných mezer. Harmonický vzhled podlahy vytváří celkový uzavřený dojem.

Zkosená hrana kolem dokola/ minifáze
Podélné a čelní hrany sražené po celém obvodu zdůrazňují přirozenost dřeva, přičemž díky 4 stranné mini V-drážce je každá palubka decentně zdůrazněna, zatímco 4 stranná V drážka zajišťuje výraznější zdůraznění.

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Laminát je velice odolný, zdravotně nezávadný a snadný na údržbu - ideální pro použití v různých oblastech bydlení. Díky širokému výběru různých dekorů, formátů a vzhledů povrchu je tak umožněn zcela individuální styl zařízení vašeho bytu s moderním vzhledem a s přirozenou haptikou pro příjemné a útulné prostředí. Řady produktů Basic, Classic a Trendtime nabízejí pro každé použití množství různých dekorů, které vám umožní splnit všechna vaše individuální přání z oblasti bydlení. Díky inteligentnímu zaklapávacímu systému můžete rychle a snadno užívat tento univerzálně použitelný materiál „Made in Germany“. Laminát – funkční a mnohostranný. Vrchní vrstva je voduvzdorná krycí vrstva z melaminové pryskyřice, která je odolná proti odření a proti mikro poškrábáním a nabízí tak vysokou ochranu proti každodennímu namáhání. Dekorační tisk si vás získá vynikající kvalitou barev a neobyčejným způso- bem tak vytváří dojem přírodních materiálů. Impregnovaný papír spodní vrstvy tak ze zadní strany chrání nosnou desku proti vlhkosti. Zároveň patentovaná zaklapávací mechanika zajišťuje vysokou přesnost lícování a stabilitu.

Povrchová úprava

Přirozeně působící povrchy laminátových podlah Parador nabízejí společně se vzhle- dem drážky i vyvážený celkový zážitek. Zatímco design drážky odráží charakteristický profil podlahy, struktura povrchu citlivě zvýrazňuje materiál dekoru, kterým může být dřevo, kámen nebo beton. Někdy jsou tyto struktury různě hluboké, ale jsou vždy cítit a jsou příjemné pro všechny, kteří se zde pohybují bosi, v botách nebo po všech čtyřech. Laminát je odolný a snadný na údržbu.

Provedení drážek

Bez drážky

U klasické pokládky k sobě palubky přiléhají bez výrazných viditelných mezer. Harmonický vzhled podlahy vytváří celkový uzavřený dojem.

4stranná drážka
Podélné a čelní hrany sražené po celém obvodu vytvářejí vzhled podlahy jako u skutečné dřevěné resp. dlaždicové podlahy, kdy je zdůrazněna každá jednotlivá palubka či dlaždice.

VINYLOVÉ PODLAHY

Vinyl je jako moderní a inovativní materiál první volbou pro esteticky upravené a funkčně kvalitní prostorová řešení. Pokud zde hovoříme o pevnosti podlah, tak je vinyl tím nejlepším možným řešením jak pro privátní, tak i pro komerční oblast užívá- ní. Autentické napodobení přírodních materiálů se zde daří s překvapující dokonalostí. Ve svých třech sortimentech - s nosnou deskou HDF, jako plný materiál a na nalepení nabízí vinyl od společnosti Parador pro každou oblast používání optimální řešení a umožňuje tak vyváženost dekorů v rámci různých variant produktů. Řady produktů Basic, Classic a Trendtime nabízejí pro každé použití množství různých dekorů, které vám umožní splnit všechna vaše individuální přání z oblasti bydlení. Díky tomuto inteligentnímu zaklapávacímu systému můžete rychle a snadno tyto flexibilní módní produkty „Made in Germany“ používat. Parador Vinyl je estetický, univerzálně použitelný materiál. Naše vinylové podlahy propůjčí svými dekory a povrchy prostorám neopakovatelnou atmosféru a vypořádají se s jakoukoliv technickou výzvou z oblasti renovací. Ve třech produktových řadách Basic, Classic a Trendtime nabízí Parador široké spektrum, které umožňuje vyniknout všem individuálním řešením, především pak ve Vašem domově.

Vinyl s nosnou deskou HDF

Vinyl s nosnou deskou HDF je tím nejlepším možným řešením pro obtížné podklady, kdy se musejí vyrovnávat lehké nerovnosti. Integrované tlumení kročejového hluku zajišťuje příjemnou prostorovou akustiku. Kromě toho nabízí vinyl s nosnou deskou HDF všechny ostatní inovativní vlastnosti materiálu vinyl - je robustní, snadno se udržuje a ve všech dekorech vypadá opravdu výborně.

Vinyl z plného materiálu

Vinyl z plného materiálu je první volbou pro všechny podlahy, které jsou vystaveny silnému namáhání a přitom mají stále dobře vypadat. Díky snadné údržbě a odolnosti proti vodě je vinyl z plného materiálu vhodný především do vlhkých prostor, jako jsou např. koupelny. Vinyl z plného materiálu se vyznačuje velice nízkou konstrukční výš- kou, díky níž je velice vhodný na renovace. Pomocí našeho inteligentního zaklapáva- cího systému je možné ho pokládat stejně tak elegantně, jak vypadá.

Vinyl k nalepení

Vinyl k nalepení je z důvodu své nízké montážní výšky vhodný také pro náročné renovace a nabízí autentický vzhled dřeva a kamene do každého prostoru. V zimních zahradách a vlhkých prostorách vás přesvědčí svými vynikajícími užitný- mi vlastnostmi. Vinyl je vysoce stabilní podlahová krytina, která se snadno udr- žuje a je odolná vůči vodě.

Povrchová úprava

Přirozeně působící povrchy vinylových podlah Parador nabízejí společně se vzhledem rážky i vyvážený celkový zážitek. Zatímco design drážky odráží charakteristický profil podlahy, struktura povrchu citlivě zvýrazňuje materiál dekoru, kterým může být dřevo, kámen nebo beton. Někdy jsou tyto struktury různě hluboké, ale jsou vždy cítit a jsou příjemné pro všechny, kteří se zde pohybují bosi, v botách nebo po všech čtyřech. Vinyl je odolný a snadný na údržbu.

Design drážky

Bez drážky

U klasické pokládky k sobě palubky přiléhají bez výrazných viditelných mezer. Harmonický vzhled podlahy vytváří celkový uzavřený dojem.

4 stranná V drážka
Podélné a čelní hrany sražené po celém obvodu vytvářejí vzhled podlahy jako u skutečné dřevěné resp. dlaždicové podlahy, kdy je zdůrazněna každá jednotlivá palubka či dlaždice.